79 : 66
(17:20, 33:15, 16:21, 13:10)
SURMANN P. 12, Faragó 13/6, KATONA 12/6, ANDRÁSSY 13/3, GARAMVÖLGYI 16.
cs: Boros 2, Zsemlye 5, Nshimba 6, Kiss, Steier, Szanthoffer.
Nem kevés veszélyt tartogatott számunkra a Győr elleni hazai derbi. A Rába-partiak kezdő ötösét - a Vasas nevelésű Ruják Bence érkeztével - már csupa "A csoportos" tapasztalattal biró játékos alkotja. Újévi találkozásunk óta 5 győzelemet és 5 vereséget számoltak. Nálunk ezúttal Surmann Gábor, Kozma Norbert és az U18-as válogatottak (Lewis Chester, Völgyi Marcell) nem állhattak rendelkezésre.
A héten elsősorban magunkkal foglalkoztunk, sokat beszéltünk a kijavitandó hibákról. Nem kezdtünk rosszul, de a Győr öt perc után átvette a vezetést és a második negyed közepéig többnyire előrébb is tartott nálunk. A védekezésünk folyamatosan javult, igy érezhető volt, hogy hamarosan sikerülhet a forditás. Joel Nshimba kiváló sorozata után a 15.percben utolértük ellenfelünket, majd állva is hagytuk őket. 30-30-ról a szünetig 50-35-re módosult az eredmény, azaz egy 20-5-ös etapot repesztettünk.
A pihenő után tovább nyomtunk, de mikor a húsz pontos különbséget kezdtük ostromolni, a Győr továbbra sem adta fel, mi viszont kissé kiengedtünk. A mérkőzés hátralévő részében - az igyekezettel nem volt gond, de - visszaesett a koncentráció, gyengén dobtunk, ami a szinvonra sem volt jó hatással.
Ma lázasan ültem a padon, igy keveset tudtam segiteni a csapatnak. Jó volt látni, hogy a veszprémi sokkból fel tudtunk állni és ismét kezdjük utolérni magunkat. Ezúttal már nettó 20-22 percet tudtunk magas szinten teljesiteni. A fiataljaink többségétől viszont többet várnék, igaz, Joelnek igéretes meccse volt, kár, hogy hamar kiütötte magát.
Gratulálok a csapatnak, hiszen ezzel a győzelemmel már matematikailag is bebiztositottuk helyünket a felsőházi rájátszásba, ami - ebben a mezőnyben - év elején igen bátor célkitűzésnek tűnt.
Ezzel azonban semmit sem tekintünk befejezettnek, sőt, a java még csak most kezdődik!
2-1 ide, elődöntőbe jutottunk