A cimvédő legyőzésével a második helyen végeztünk nyugaton
95 : 76
(25:22, 19:25, 25:11, 26:18)
SURMANN P. 22/6, FARAGÓ 18/6, Katona R. 9/3, ANDRÁSSY 7/3, GARAMVÖLGYI 24.
cs: Boros, ZSEMLYE, Nshimba 1, Lewis, KISS B. 12/6, Völgyi 2, Steier.
Faragó Peti korábbi csapata januárban hosszabbitásban nyert ellenünk, megszakitva nagy győzelmi sorozatunkat. A visszavágás lehetősége a szezon utolsó mérkőzésén jött el a számunkra. Mindkét csapatban volt több hiányzó, mégis akadt egy lényeges különbség: a Bonyhád számára már nem volt komoly tétje a találkozónak, mig mi az alapszakasz második helyéért léptünk szoritóba.
Az első negyedben szép támadójátékkal rukkoltunk elő, de a védő oldalon pont azokban a dolgokban hibáztuk a legtöbbet, amivel külön készültünk a mérkőzésre. A második negyedben a felszabadultan játszó vendégek elképesztő, közel 70%-os pontossággal dobtak, (közte 5 triplával) igy kibújtak a szoritásunkból és a félidőre átvették a vezetést. (44-47)
A szünetet követően hamar magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. A harmadik negyed hajrájától 59-58-ról öt perc leforgása alatt 75-61-re módosult az eredmény, tehát egy 16-3-as periódussal sikerült meglépnünk a sok hibába kergetett, fáradni látszó tavalyi bajnoktól.
Az alapszakasz legvégső negyedének derekán már kifejezetten jól jött nekünk, hogy a Tolna megyeieken nem volt győzelmi kényszer, hiszen amig versenyben voltak, addig felszabadultan, kifejezetten jól játszottak, de a jelentősebb hátrány tudatában egyáltalán nem erőlködtek, hanem inkább a kiegészitő embereknek adtak játéklehetőséget.
Mindenképpen külön kiemelést érdemel két fiatal játékosunk aktuális teljesitménye! Kiss Barna megmutatta, hogy a rotáció végéről indulva is lehet valaki nyerő ember (13 perc, 12/6 pont, 3 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 18 VAL), mig Andrássy Géza - ha már a pontgyártás ezúttal nem ment - mélyről felállva találta meg, hogy miben tud segiteni és lett a mezőny egyik leghasznosabb játékosa (7/3 pont, 8 lepattanó, 7 szerzett, 4 gólpassz, 22 VAL).
Gratulálok a csapat minden tagjának a nyugati második helyhez, nagyon köszönjük szurkolóink támogatását! Ezután is nagy szükségünk lesz rájuk, hiszen az azonnal induló rájátszás első körében az általam nagyon tisztelet DEAC-cal vivunk két győzelmig tartó csatát. A most bebiztositott második helyünk jutalmaként, az esetleges harmadik mérkőzés Pasaréten kerül majd megrendezésre.
2-1 ide, elődöntőbe jutottunk