80 : 61
(22:18, 21:20, 18:13, 19:10)
SURMANN P. 10, Katona R. 10, BOROS 11, ANDRÁSSY 14/3, GARAMVÖLGYI 16.
cs: Kiss B. 2, Faragó 6, Zsemlye 2, SURMANN G. 8/6, Nshimba, Kozma 1, Lewis.
A héten zajló U18-as Országos Döntő miatt - ahol hat játékosunk volt érdekelt, ki edzőként, ki játékosként - cseppet sem volt ideális a harmadik mérkőzésre való felkészülésünk. Ennek ellenére, a játékosaink hozzáállása példaértékű volt, hiszen volt aki sérülten, volt, aki a közelgő érettségi ellenére is csatasorba állt, vagy éppen az U18-as meccsek levezénylése után érkezett az esti tréningekre, hogy legalább elfogadható létszámmal készülhessünk.
A meccs előtt pár órával juniorjaink országos bajnokok lettek (a rendszeres edzőcsoportunkból Lewis Chester, Nshimba Joel, Steier Bence, Völgyi Marcell, valamint Faragó Péter és Surmann Gábor), igy rövid idő leforgása alatt többen már a második országos döntőjükhöz készülődhettek. Direkt fogalmaztam igy, ugyanis számunkra ez a mérkőzés országos döntőként volt aposztrofálható.
Jól kezdtük a teltházas derbit, az 5.percben már 12-5-re vezettünk. Szép lett volna, ha ez elégnek bizonyul, de hát szó sem volt ilyesmiről. A DEAC rövidesen visszatornázta magát (11.perc 22:20), majd a második negyed közepén először (később kiderült, hogy utoljára) át is vette a vezetést. A szünetig azonban sikerült rátennünk még egy lapáttal és csak a három időntúli büntetővel került ismét látótávolságon belülre a Debrecen. (43:38)
A pihenőt követő percekben együtt haladt a két gárda, majd egy 15-3-as hat perc következtében jelentős előnyre tettünk szert. 59:45 volt ekkor az állás, de örömünk nem tarthatott sokáig, mert két kijózanitó triplával ismét 10 ponton belülre került a vendég.
Az utolsó negyed közepéig nagyjából felváltva estek a kosarak (68:58), de ez azt jelentette, hogy az idő szoritásában ellenfelünknek kockáztatnia kellett. Jött is a triplazápor, - mint legutóbb - de ezúttal eredménytelenül, igy a lefújásig még futottunk egy 12-3-at.
Óriási sikernek tartom a bivalyerős DEAC elleni továbbjutásunkat, pláne, hogy 0-1-el indult a párharc. Annak pedig különösen örülök, hogy szépszámú közönségünk ezúttal egy egészen más csapatot láthatott, mint az első találkozón. A kinti dobásaink nem sültek, de játék legtöbb elemében sikerült a vendégek fölé nőni.
Bár a magunk országos döntőjét megnyertük, nem tekintjük még befejezettnek az évet! Ugyanúgy dolgozunk tovább, mint eddig és az U20-as országos döntőt követően (ahol szintén érdekeltek leszünk) majd Salgótarjánban kezdjük meg az NB1/B elődöntőit...